Coin 500 Years since the Beginning of the Reformation 5 UAH, market price 22.03.2023

500-річчя Реформації
nickel silver
363 грн.

Cheapest offer

Зарегестриуйтесь или Войдите для просмотра наиболее выгодных предложений из аукционов

Buy a coin 500 Years since the Beginning of the Reformation

Все объявления о продаже монеты на нашем сайте

Obverse of the coin 500 Years since the Beginning of the Reformation
Obverse: above is Ukraine`s small coat of arms, below which is the legend УКРАЇНА/ 5 ГРИВЕНЬ (Ukraine/5 hryvnias); to the right is the issue year 2017. Against a smooth background is a cross, to the left of which is a conventionalized page from the Bible translated into German by Martin Luther. The Bible`s decorative marker, with a Ukrainian ornament, symbolizes Ukraine`s involvement in the Reformation. To the right of the cross are the five theses that are central to this movement: ТІЛЬКИ/ПИСАННЯ/ ТІЛЬКИ/ВІРА/ ТІЛЬКИ/БЛАГОДАТЬ/ ТІЛЬКИ/ХРИСТОС/ ТІЛЬКИ/БОГОВІ СЛАВА (Scripture/alone/ faith/alone/ grace/alone/ Christ/alone/ Praise be/to God alone. The mint mark of the NBU Banknote Printing and Minting Works is below to the right.
Coin reverse 500 Years since the Beginning of the Reformation
Reverse: against a (pad-printed) red and black background symbolizing the dramatic nature of those times, is a crucifix, to the right of which is an image of Martin Luther holding a piece of paper with his theses; there are the following legends: МАРТІН/ ЛЮТЕР (Martin/Luther) (above) and 500 РОКІВ/ РЕФОРМАЦІЇ (500 years /since the beginning of the Reformation) (vertical to the left).

Put into circulation on 15 September 2017. This coin commemorates 500 years since the beginning of the Reformation movement, which was an important event in European culture. The traditional date for the beginning of the Reformation, which took place in Europe from the 16th to the mid-17th centuries, is associated with the publication of the Ninety-Five Theses by the German reformer Martin Luther in 1517. Luther, a professor of theology at the University of Wittenberg, deplored the sale of indulgencies (justification given by church). He stressed that salvation (or justification) was by faith alone rather than by church and religious ceremonial observances. The Reformation in Ukraine relaxed church rules and brought the church closer to the people. This was evidenced by the establishment of national schools and print houses, the translation of the Bible into Ukrainian, and services being conducted in Ukrainian, a language understood by the congregation.


DateDenominationMetalweightDiameterEdition
15.09.20175nickel silver16.543540 000 pc.


Series: Other coins

Discussion coins 500 Years since the Beginning of the Reformation (74)

  Виталий Харьков, 12 сентября 2017, 19:25  
Reply
Довольно неплохая монета.
Діма, 12 сентября 2017, 19:45
Reply
Чи розуміють *православні* люди, що означає тема монети? Що сталося 500!!!!! років тому в Європі? Не розуміють, тому що реформація не торкнулася православ'я. Православні називають священика * батюшкою*, хоча в Біблії написано, що отець один той що на небі. В Біблії написано не поклоняйтесь ділу рук людських, а православні цілюють ікони. Христос хрестився в річці у віці 30 років, а православні хрестять дітей, які не можуть дати ніяких обіцянок Богу бо ще малі. Батюшки -сліпі поводатарі, і коли сліпий водить сліпого то обоє впадуть в яму
  Киевлянин, 12 сентября 2017, 22:28  
Reply
Дима, а как ты своего батю называешь? :) И где это в библии написано конкретно "Не поклоняйтесь делам рук человеческих"? Мне кажется слепой тут кто-то другой кому лишь бы катить бочку на православных, а сам даже не вникает в историю православия, не понимает о чем говорит и скорее всего даже библию не читал. Не провоцируй и не вводи людей в заблуждение.
  Panzerjager, 12 сентября 2017, 22:43  
Reply
До чого тут богослів'я. Якщо пишете про Отця як Бого, то тоді з великої літери. До речі, там де про шишуть про Отц, написано щоб і Вчителем нікого не називати. І що тут скажете? Ну вже дістали!!! Як не про політику то про богослів'я. Тут говоримо про монети, а не про реформацію. Монета є! Це факт. Монета цікава. Маєте проблеми з реформацією - не беріть монету і все! Дость вже лекцій!
  Panzerjager, 12 сентября 2017, 22:43  
Reply
АДМІНЕ! Пропоную банити за коментарі не по темі!
Діма, 12 сентября 2017, 22:54
Reply
Панцеряген ти прав про вчителів, я тільки відповім киянину і закриєм тему. Киянину, у Біблії, у книзі Вихід, розділ 20, вірші 4-5, Бог говорить до Мойсея не робити ніякої подоби з того ,що на небі вгорі, не вклонятися і не служить їм. І ще книга Ісаї 17:8
  Panzerjager, 12 сентября 2017, 23:44  
Reply
Для діми: У творі Булгакова є цікава фраза: Если бы сейчас была дискуссия, я доказала бы Петру Александровичу... Виноват, вы сию минуту хотите открыть дискуссию?.. Якби це був богословський сайт я б на кожен Ваш вислів привів би обгрунтований аргумент, проте Ви б його все одно не прийняли, бо маєте свої переконання і вряд чи їх змінете. Я можу Вам викласти цілий трактак про хрещення дітей, отців, вчителів, поклонінню і т.д. Я можу Вам викласти цілий трактак про помилки протестантів і т.д. Але не буду з багатьох причин. і перша - ТУТ ГОВОРИМО ПРО МОНЕТИ!
  Киевлянин, 13 сентября 2017, 0:09  
Reply
Дима, там говориться о том, что не надо делать себе кумира или идола и служить ему, кроме как Богу. Не путай теплое с мягким. Мы поклоняемся не иконам, но через иконы Тому, Кто на них изображается. Воздаваемая иконе честь переходит на Первообраз. Поэтому в богословии проводится различие между служебным поклонением (греч. latreia – «служение, поклонение, культ») и почитанием (греч. proskunesis). В первом случае служебное поклонение воздается только Богу, в то время как неслужебное поклонение может относиться к святыням и святым. Неслужебное поклонение, воздаваемое святым, основывается на том, что они являются сосудом Божественной благодати. В Деяниях святых апостолов говорится об апостоле Павле: «На больных возлагали платки и опоясания с тела его, и у них прекращались болезни, и злые духи выходили из них» (Деян. 19: 12). Т.е. вещи которыми пользуется угодник Божий, освящаются и приобретают целительную силу. Вот почему традициях православия почитать святых, прикладываться, целовать их мощи, вещи и образы. А вообще ты тролль и прекращай провоцировать людей. :)
алiik, 13 сентября 2017, 5:25
Reply
Шановнi дpузi!!! Насамперед, прочитайте Бiблiю,а слiдом книжку Марка Твена *Дневник Адама* .Багато,чого стане зрозумiлiше.З повагою,до кожноi думки,алiik.
Діма, 13 сентября 2017, 7:06
Reply
До хворих приложували платки з ТІЛА Павлового. Що ікона була на чиємусь святому тілі. Чи хтось бачив своїми очима Діву Марію, чи Ісуса, що може тапер малювати їхні образи? Не плутайте грішне з праведним. Біблія ніде не говорить про малюнки святих
  Руслан, 13 сентября 2017, 8:54  
Reply
Цікаві коментарі, навіть якщо врахувати, що бога то взагалі немає
Діма, 13 сентября 2017, 9:41
Reply
От тобі і радянське виховання. Залишимося при своїх думках. Те що не стосується монет тут більше писати не буду. Всім гарного дня і вигідних покупок.
  ТарасКа, 13 сентября 2017, 10:22  
Reply
Цікава і красива монета,потрібно придбати обов'язково, у Львівській обл ,через онлайн замовлення не встиг замовити. Якщо хтось буде продавати по адекватні ціні,пишіть тут.
  Нумизмат, 14 сентября 2017, 13:52  
Reply
Христианство (католицизм и христианство восточного обряда "православие" ) это разновидность адаптированного для гоев иудаизма.Поэтому нужно читать первоисточники Тору,Талмуд,для общего развития Шулхан-Арун.
VZ, 19 сентября 2017, 14:33
Reply
а где на монете год выпуска
Діма, 19 сентября 2017, 14:39
Reply
Оце ПРИКОЛ, нема року. Мабуть я ще не проснувся, цілий ранок розглядаю монету і не бачу що нема року. А в описі доречі є, а на фото нема
Діма, 19 сентября 2017, 14:48
Reply
Забігались, забули рік добавити. Якщо частина монет з роком, а частина без, то постане питання яких монет більше
  Iskander, 19 сентября 2017, 18:39  
Reply
Питання не постане, так як в усіх регіонах України монета продавалася без року випуску. А якщо хтось має монету з роком, тоді він і щасливчик і богатій.
Діма, 19 сентября 2017, 21:06
Reply
Всі монети однакові бо штемпель один. Нащо робить два штемпелі коли одним можна вичеканити 200 000 штук, тоді штемпель стає непридатним. Але чому монета без року, і чи вплине це на ціну?
  ТарасКа, 19 сентября 2017, 21:33  
Reply
В описі Національного банку про рік нічого не сказано,хіба вже відкорегували На аверсі монети розміщено: угорі - малий Державний Герб України, під яким написи: УКРАЇНА/ 5 ГРИВЕНЬ, на дзеркальному тлі - хрест, ліворуч - стилізований аркуш розгорнутої Біблії, переклад якої німецькою мовою зробив Мартін Лютер, із декоративною закладкою з українським орнаментом, що символізує причетність України до загальноєвропейського процесу творення нової церкви. Праворуч від хреста розміщено п`ять тез, які є квінтесенцією цієї теології: ТІЛЬКИ/ПИСАННЯ/ ТІЛЬКИ/ВІРА/ ТІЛЬКИ/БЛАГОДАТЬ/ ТІЛЬКИ/ХРИСТОС/ ТІЛЬКИ/БОГОВІ СЛАВА; логотип Банкнотно-монетного двору Національного банку України (унизу праворуч). На реверсі монети розміщено: на червоно-чорному тлі (використано тамподрук), що символізує драматизм того часу, розп`яття, праворуч - Мартін Лютер, який тримає в руці аркуш зі своїми тезами, та написи: МАРТІН/ ЛЮТЕР (угорі), 500 РОКІВ/ РЕФОРМАЦІЇ (вертикально ліворуч).
Діма , 19 сентября 2017, 21:40
Reply
Перша монета без року. Навряд в банку планували чеканити монету без року випуску.
  коллекционер2015, 19 сентября 2017, 22:14  
Reply
на монете 1999 года Рождество Христово 5 грн в описании:На аверсе монеты между двумя фигурами ангелов размещено изображение малого Государственного герба Украины и надписи: на монете из нейзильбера - УКРАИНА и 5, ГРИВЕНЬ, 1999, и логотип Монетного двора Национального банка Украины.. а на самой монете где логотип Монетного двора???
  коллекционер2015, 19 сентября 2017, 22:15  
Reply
на монете 1999 года Рождество Христово 5 грн в описании:На аверсе монеты между двумя фигурами ангелов размещено изображение малого Государственного герба Украины и надписи: на монете из нейзильбера - УКРАИНА и 5, ГРИВЕНЬ, 1999, и логотип Монетного двора Национального банка Украины.. а на самой монете где логотип Монетного двора???
  aleks07, 19 сентября 2017, 22:16  
Reply
На аверсе монеты 5 гривен Украины размещены: верху – малый Государственный Герб Украины, под которым надписи: УКРАЇНА/ 5 ГРИВЕНЬ, справа – год чеканки монеты 2017; на зеркальном фоне – крест, слева – стилизованный лист развернутой Библии, перевод которой на немецком языке сделал Мартин Лютер, с декоративной закладкой с украинским орнаментом, символизирующим причастность Украины к общеевропейскому процессу создания новой церкви. Справа от креста размещены пять тезисов, которые являются квинтэссенцией этой теологии: ТІЛЬКИ/ПИСАННЯ/ ТІЛЬКИ/ВІРА/ ТІЛЬКИ/БЛАГОДАТЬ/ ТІЛЬКИ/ХРИСТОС/ ТІЛЬКИ/БОГОВІ СЛАВА; логотип Банкнотно-монетного двора Национального банка Украины (внизу справа). памятная монета 5 гривен 500 лет Реформации, реверс памятная монета 5 гривен 500 лет Реформации, реверс На реверсе монеты Украины 5 гривен, размещены: в красно-черном фоне (использовано тампопечать), что символизирует драматизм времени, распятие справа – Мартин Лютер, который держит в руке лист со своими тезисами, и надписи: МАРТІН/ ЛЮТЕР (вверху), 500 РОКІВ/ РЕФОРМАЦІЇ (вертикально слева).
  коллекционер2015, 19 сентября 2017, 22:18  
Reply
на монете 1999 года Рождество Христово 5 грн в описании:На аверсе монеты между двумя фигурами ангелов размещено изображение малого Государственного герба Украины и надписи: на монете из нейзильбера - УКРАИНА и 5, ГРИВЕНЬ, 1999, и логотип Монетного двора Национального банка Украины.. а на самой монете где логотип Монетного двора???
  коллекционер2015, 19 сентября 2017, 22:39  
Reply
На аверсі монети розміщено: угорі - малий Державний Герб України, під яким написи: УКРАЇНА/ 5 ГРИВЕНЬ, на дзеркальному тлі - хрест, ліворуч - стилізований аркуш розгорнутої Біблії, переклад якої німецькою мовою зробив Мартін Лютер, із декоративною закладкою з українським орнаментом, що символізує причетність України до загальноєвропейського процесу творення нової церкви. Праворуч від хреста розміщено п`ять тез, які є квінтесенцією цієї теології: ТІЛЬКИ/ПИСАННЯ/ ТІЛЬКИ/ВІРА/ ТІЛЬКИ/БЛАГОДАТЬ/ ТІЛЬКИ/ХРИСТОС/ ТІЛЬКИ/БОГОВІ СЛАВА; логотип Банкнотно-монетного двору Національного банку України (унизу праворуч). где тут год?
  коллекционер2015, 19 сентября 2017, 22:41  
Reply
описание с сайта НБУ
Діма, 20 сентября 2017, 11:20
Reply
Спочатку рік був в описі монети, потім прибрали. Опис монети, який на цьому сайті, очевидно брався з сайту НБУ
  Iskander, 20 сентября 2017, 20:01  
Reply
Що для НБУ рік на монеті - "дрібниці", в порівнянні з тим що прийшли "жнива" і в Вкраїні бум на монети. При такій інтенсивності роботи і такому тиражу випуску монет можна не тільки рік "провтикати". Головне зрубати "капусту" і як мога більше і зразу. Та і виправдання можна кинути у "маси" - монета без року випуску це майже раритет. Так що можна подякувати НБУ за їхню турботу про нумізматів.
  Iskander, 20 сентября 2017, 20:02  
Reply
Що для НБУ рік на монеті - "дрібниці", в порівнянні з тим що прийшли "жнива" і в Україні бум на монети. При такій інтенсивності роботи і такому тиражу випуску монет можна не тільки рік "провтикати". Головне зрубати "капусту" і як мога більше і зразу. Та і виправдання можна кинути у "маси" - монета без року випуску це майже раритет. Так що можна подякувати НБУ за їхню турботу про нумізматів.
Тамара, 20 сентября 2017, 22:26
Reply
Монета интересная. Думаю, что она войдёт в тройку лучших монет года.
Діма, 21 сентября 2017, 13:25
Reply
Тамара озвучите свій варіант трійки кращих. Якщо дивитися на ціну, то монета напевно в трійку не ввійде. А взагалі, я думаю в кожного буде свій варіант трійки
Діма, 24 сентября 2017, 16:26
Reply
Вася як монета в Росії? Ціна? Ажіотаж? Який твій варіант трійки кращих монет 2017 року?
Олекса, 28 сентября 2017, 17:41
Reply
Если тираж еще полностью не отчеканен, то может появиться часть монет с годом? Бьіло б две разновидности.
Halamit, 12 октября 2017, 8:03
Reply
Діма ти все правильно написав. І про тему монети яку певна категорія людей зрвсім не розуміє, і про щаборону вклонятися зображенням та навіть вклонятися перед ними (є такий текст) ьо ждиний прсередник є між Богом та людьми - то Христос і тільки йому можна сповідувати гріхи а не святенникам і лише правильее поклоніння Христу задовільняє Батька і приносить йому Славу людського покоонінея. І ти гадаю знаєш лише може бути забув що Реформація мала місце і на територіі Русі то були так звані стригольники які вказували на неправильні постанови православ'я так само як Лютер вказував католицизму на розходження вчення з Біблією. І їх так само катували і знищували на Русі як і знищували реформаторів у Європі. Тобто Реформація була і тут і там і інквізиція була по суті і тут і там. А коли вже Реформацію задусили самі ті люди які себе називали служителями Господніми то революція спалахнула у Франціі і згодом дуже швидко досягла Росії. Ось тоді ті хто відкинули Бога і його настанови і знищували вірних Божих дітей , стикнулися з проблемою атеїзму і як наслідок репресіями у свій бік. Тож вони постраждали не за віру свою а навпаки за невір'я і непослух за ходіння своїми стежками. Діма твої коментарі найрозумніші з усіх що прочитала. Слава Госполеві що він має розумних і поважних людей які не бояться свідчити про Істину. Господи благослови і захисти щоб не було тут більше суперечок. Бо ти Господь сильний, Господь воїтель Саваот. Амінь.
Діма, 12 октября 2017, 18:58
Reply
Геть в краску кинуло. Ну Лютер не просто вказував на помилки католицизму, він ПЕРЕКЛАВ Біблію, зробив зрозумілим читане. Зробив Біблію доступною для кожного. Як Бог сказав до Ісуса Навина навчатись з Книги постійно. І навіть по монетах можна судити, який зараз час-- якесь пітушине Євробачення цікавіше за реформацію
  Aleksander332, 15 октября 2017, 21:12  
Reply
https://newauction.com.ua/offer/monety_ukrainy_kosivskaja_rospis_kievskij_tramvaj_petrenko_ajvazovskij_remeslo_galich_9_monet-i79863121004607.html
  Oleg, 5 ноября 2017, 22:49  
Reply
Куплю декілька монет "500 років реформації" за розумною ціною. Пропонуйте 067-3502893
  Vasylrus, 14 ноября 2017, 21:47  
Reply
Куплю много Вайбер 0509419559
  Oleg, 17 ноября 2017, 9:36  
Reply
Продам монету"500 років реформації" 130 грн, тел 050-5542626
  Вася, 22 ноября 2017, 15:35  
Reply
успел взять по 250 руб..сейчас цена уже 370 руб..куда гонят цены не пойму..монета может и красивая но тираж ого
  Виталий Харьков, 28 ноября 2017, 22:26  
Reply
Есть 10 монет, обращайтесь Viber 0663306305
  Виталий Харьков, 2 декабря 2017, 13:11  
Reply
Повторюсь, 11 монет по 140 гривен с моей доставкой укрпочтой
  Константин, 9 декабря 2017, 12:34  
Reply
Сегодня монету эту взял за 100 грн.)))
  Вася, 9 декабря 2017, 14:41  
Reply
какой прикол покупать монету за 100 а продавать за 1157))
  Вася, 9 декабря 2017, 14:42  
Reply
за 115?))
  Вася, 9 декабря 2017, 14:44  
Reply
хотя наверно тезка продает тут не знаю https://www.ua-coins.info/advert/show/575
  Константин, 9 декабря 2017, 17:57  
Reply
Вася, я взял себе в коллекцию. Потому что когда заказал её в онлайне, не смог выкупить потому что находился в Грузии. Если у меня и получается купить через онлайн заказ дубликаты монет, то я их обмениваю, или отвожу знакомым коллекционерам в Россию, Грузию, Польшу, Молдову, Казахстан. Только на обмен, либо подарок, но не как не продаю.
  Вася, 9 декабря 2017, 18:12  
Reply
значит ошибся ..
  Вася, 21 декабря 2017, 11:15  
Reply
успел купить по 250 руб...сейчас цена в России от 400 руб уже
  Константин, 21 декабря 2017, 11:19  
Reply
Вася успел купить ~300 рублей в коллекцию, может немного переплатил, но не жалею. Осталась церковь, Донецк и конгрес. И год 2017 можно считать закрытым в коллекции)))
  Вася, 21 декабря 2017, 11:22  
Reply
с учетом нынешней цены переплатили вы немного)))у меня в 2017 пробелов больше ((
  Константин, 21 декабря 2017, 13:26  
Reply
Вася благодаря онлайну, большую часть монет купил по банковской цене.
  Вікторія, 22 декабря 2017, 17:24  
Reply
В наявності 6 шт Продам по 125грн Звертайтеся 0975770360
  f 7, 29 декабря 2017, 23:15  
Reply
монету"500 років реформації" меняю на геноцид крымскотатарского народа
  Константин, 29 декабря 2017, 23:32  
Reply
Fartuna7 геноцид по дороже будет(((
  Петр , 20 января 2018, 15:07  
Reply
шо за прикол с отсуствием года? есть прецеденты? Задумано или провтык?
  В, 29 мая 2018, 19:40  
Reply
Продам. Тел (вайбер) 0936717037
  Денис , 1 июля 2018, 19:29  
Reply
Куплю монету 500лет реформации
  Андрій, 9 августа 2018, 9:27  
Reply
Срочно продам 3 монеты по 125 0505137221
  Skop, 11 февраля 2019, 7:36  
Reply
Добрый день. Подскажите пожалуйста где на этой монете год чеканки.всю обсмотрел и описании написано а его нет!
  sumy4, 11 февраля 2019, 8:21  
Reply
Skop, нет на ней года чеканки, в этом её "уникальность")
  Константин, 11 февраля 2019, 13:07  
Reply
Skop, это ляп НБУ, дата должна быть, но в последний момент, что-то пошло не так(((
  AleXX, 2 мая 2020, 18:16  
Reply
На нью аукцион показывает совсем не ту монету! А товарищ ее продающий не реагирует абсолютно! На просьбы отредактировать название лота
  Vovkalinka, 22 декабря 2021, 9:33  
Reply
странно, что эту монету до сих пор "бизнесмены" не взяли в оборот. До сих пор от 130 грн стоит на НА и предложений довольно таки достаточно. Красивая монета. На мой субъективный вкус, одна из лучших с тампопечатью.
  Publisher, 22 декабря 2021, 9:55  
Reply
Погоджуюся. Справа в релігійній тематиці, як на мене. Все ж таки Реформація трохи не для України. Але з плюсів-відсутність року карбування
  Vovkalinka, 15 февраля 2023, 17:56  
Reply
Оооо. За рік десь +120% у гривні все таки виросла. Взяли "інвестори" і її "в оборот". Хоча, це було лише питання часу.
  капитан Арчибальд, 15 февраля 2023, 20:03  
Reply
Vovkalinka, це не монета виросла, це гроші знецінюються з швидкістю вітру.
  Redmank48, 15 февраля 2023, 20:08  
Reply
Vovkalinka, притримуюсь такої ж думки що і Ви, монета дійсно цікава і давно вже очікував що почне дорожчати
  Vovkalinka, 15 февраля 2023, 21:47  
Reply
капитан Арчибальд, не зовсім так. В гривні монета виросла десь на 120%, в доларах хоч і на менше, але теж суттєво - на 70% (130 грн по курсу 29.8 проти 290 грн по курсу 40.0).
  капитан Арчибальд, 16 февраля 2023, 17:00  
Reply
Vovkalinka, але ж і долар не стала величина, долар USA тільки офіційно втратив близько 10% інфляції, але по покупній спроможності в США долар втратив від 15 - до 23%, те саме з євро, злотим та іншими грошима. Тож це вже не єталон, краще вже аналізувати до вартості золота чи срібла. Але то таке.
  Ост, 20 февраля 2023, 12:38  
Reply
Да, за последнее время, монета прибавила прилично. Что интересно, вчера на Нивках видел "Реформацию" за 250 гривен, причём в нескольких точках. Наверное, рынок не успевает за интернет-аукционами.
  капитан Арчибальд, 22 февраля 2023, 12:16  
Reply
Ост, на Нивках к обеду за 250 грн "Реформации" уже не було.
  Monetu-UA, 23 февраля 2023, 23:15  
Reply
"але ж і долар не стала величина", "краще вже аналізувати до вартості золота чи срібла" капитан Арчибальд, нагадайте в якій валюті основні міжнародні організації (МВФ, Світовий банк, ...) порівнюють ВВП? Наш НБУ в якій валюті (еквівалент) звітує про міжнародні резерви? Щось рахувати й порівнювати в кілограмах срібла (золота) в реаліях сьогоденні - утопія. Станом на сьогодні долар є основним мірилом вартості, як мінімум в Україні.

Leave a comment:

Для того чтобы оставить комментарий пожалуйста Зарегестриуйтесь или Войдите
Возможность оставлять комментарии гостем временно закрыта, из-за злоупотребления недобросовестными нумизматами