ООлександр · May 24, 2026, 10:09(edited)  
Ramarren, а не задумувался, якщо Скоропадський був таким "гарним", то чому ж він на 96 років раніше за Януковича пройшов такий самий шлях? Був відсторонений від влади, бо всі його ненавиділи і втік з країни. Петлюра наробив кучу помилок і мав обставини скажімо так "не дуже" для державотворення, але він принаймні сам світогляд більш сучасний у нашому вже розумінні, по відношенню до України
ООлександр · May 21, 2026, 8:11  
Ramarren, те саме можна сказати про Скоропадського, якого зараз майже всі возвеличують, але по внутрішньому світогляду він би зараз дуже вписався до складу "партії регіонів", зараз би його сучасного точно мало хто поважав би, але час багато чого змінює, якихось 100 років і от ти вже не ватник фінансований противником ватників (ще одна сучасна аналогія прям напрошується), а борець за все українське!
ООлександр · May 15, 2026, 20:56  
Олько Лисий, Нікополь 2014 року наприклад навіть "в нагрузку" ніхто не хотів оптом брати по 50 грн, минуло 12 років, ціну думаю всі знають. Стерлять 2012 року у банках була у вільному продажі, по 5 шт всім бажаючим у руки давали по 15 грн, але бажаючих багато не було, всі казали тираж великий (на той час). Луганська область - класика жанра, 2013-2014 роках роздрібна ціна була 58-65 грн. Можна сказати, що тоді їх повним шлаком не вважали, а наприклад повшнии шлаком 2012 вважали Кушніра, навіть у банку по 20 грн бажаючих його тоді не було купувати більше ніж по 1 шт собі у колекцію. Цикламен кілька років по 100 грн сотнями шт продавався і нікому не треба був. Петро Прокопович у 2015-2016 роках був звичайним портретом за 30-35 грн. Київміськбуд у 2012-2013 - шлак класичний, навіть тираж сильно не рятував, ціна 40-50 грн роздріб, оптом взагалі по 30 грн можна було знаходити. Подібних прикладів можна десятки навести, "шлаків" які за 10 років чи подібні терміни, зросли на 1000-3000%
ООлександр · May 12, 2026, 14:17(edited)  
Romma55, сьогодні отримав якраз посилку з і-м НБУ, у квитанції: замовлення 30.04, дата пакування і оформлення посилки 05.05, у квитанції написано ПІП пакувальника інтернет-магазина НБУ, прийнято поштою 11.05, доставлено 12.05. Тобто пакувалося в НБУ, а на пошту потрапило через 6 днів після пакування, доплат ніяких за фулфілмент немає, вартість доставки 65 грн - тобто стандартна для пріорітетної по Україні на сьогодні, розміру "дрібний", за умови створення ТТН відправником (якби ТТН створював робітник Укрпошти, було б 70 грн + послуги з пакування). Стосовно пріорітетної доставки питання інше, навіщо доплачувати людям по 15 грн, особливо якщо стандарт їде зазвичай з такою ж швидкістю чи програє на 1 день, при затрамці відправки на 12 днів після замовлення... Покращувати можна багато чого у сервісі магазину НБУ, було б бажання...
ООлександр · May 12, 2026, 8:17  
Bondleks, Олександр (Одеса), Історик історії, стосовно того, треба НБУ чи не треба, коли їм щось треба, то знаходять можливості і звертаються за допомогою до людей, які не мають жодного стосунку до них (знаю зі свого досвіду), провести якість внутрішні зміни при бажанні - там це не є проблемою. У данову випадку це оптимізація, тому їм вона теж треба, інше питання, що це державна структура і немає такої "наснаги" до цієї самої оптимізації, бо доходи від оптимізації це не чийсь інтерес, а прибуток держави, був би це мій інтренет-магазин, вже давно реалізував би те, що сам запропонував. Саме процес пакування (формування наповнення посилок, виведення монет з залишків, друк чека, звірка чека з відібраним, поставити підпис на чеку, і пакування у плівку, картонку і кульок, друк наклейки з штрих-кодом посилки, поклейка цієї самої наклейки) здійснюють працівники НБУ, на кожну посилку йде мінімум кілька хвилин, навіть якщо 1 монета у посилці. Цим працівникам НБУ платить зарплати, а економія у вигляді відсутності необхідності пакування біля 300 тис. посилок, це доволі значні кошти (по міркам будь-якого інтернет-магазина, але не по міркам нац. банка звісно). Пошти тільки отримують готові посилки і вводять у свою систему. Плюс у результаті цієї оптимізації буде дуже багато задоволених клієнтів, майже всі будуть користуватися або "банками" (рядові колекціонери) або "родинами" (люди, що купують монети здебільшого дня перепродажу) або деякі клієнти обома функціями одночасно. Ну і ще можна буде на якомусь заході для піару заявити, що турбуються про екологію, бо за рахунок такої оптимізації зменшили у якісь 6 разів використання плівки і кульків, і на зменшенні перевезення всього цього добра, зменшилися викиди СО2 в атмосферу. Єдина сторона, яка щось втрачає - пошти, але монети, що у парадигмі НБУ, що колекціонерів, існують не для покращення прибутків пошт, пошти просто ланка, що з'єднує виробника з покупцем