Монета "Розстріляне відродження. Іван Падалка" у сувенірному пакованні 5 грн., ціна на ринку 14.06.2026

"Расстрелянное возрождение. Иван Падалка" в сувенирной упаковке
нейзильбер
253 грн.

Найдешевші пропозиції

Частина пропозицій і аналітика цін доступні після входу, але ви вже можете перейти до оголошень на ua-coins.info.


Аверс "Розстріляне відродження. Іван Падалка"  у сувенірному пакованні
На аверсі монети розміщено стилізований напис СЛОВО – назву харківського будинку літераторів 30-х років XX століття. У текстурі літер проглядається парость озимої пшениці – образ молодого покоління митців, життя і творчість яких були цинічно зламані тоталітарною владою. Трагізм історичної епохи підкреслює прострелена літера “О”, з якої стікає кров, нагадуючи про болючу рану в історії України та нездійснені мрії талановитих митців. Під текстовою композицією зазначено напис УКРАЇНА, рік карбування – 20 / 26, малий Державний Герб України, номінал 5 з графічним символом гривні та логотип Банкнотно-монетного двору Національного банку України.
Реверс "Розстріляне відродження. Іван Падалка"  у сувенірному пакованні
На реверсі монети на дзеркальному тлі зображено стилізований портрет Івана Падалки, образ якого, ніби інвазія чужорідних тіл, захоплює та нищить символ тодішнього радянського режиму – серп і молот. Ліворуч від портрета вертикально розташовано напис ІВАН / ПАДАЛКА – ім’я митця, викарбуване рельєфно, та зазначено роки його життя – 1894 / 1937.

Пам`ятна монета присвячена поколінню українських митців 1920–1930-х років, яке стало провідником культурного відродження, розвиваючи літературу, театр, кіно, музику й образотворче мистецтво, але було безжально знищене тоталітарним режимом. Ця пам’ятна монета продовжує тему Розстріляного відродження, вшановуючи внесок Івана Падалки та всіх митців, які, попри жорсткий тиск, творили та розвивали українську культуру.


ДатаНоміналМеталМасаДіаметрТираж Ціна НБУ
15.05.20265нейзильбер16.543550 000 шт.
210 грн



Обговорення монети "Розстріляне відродження. Іван Падалка" у сувенірному пакованні (22)

avatarТарасПреміум акаунт · 16 травня 2026, 0:49  
Відповісти
Монети Іван Падалка і Майк Йогансен продаж планується в інтернет-магазині 19 травня, ціна 210 грн.
avatarNaumenkoПреміум акаунт · 16 травня 2026, 1:23(змінено)  
Відповісти
Тарас, хороша ціна за 16 грам кольорового металу... Економіка стрибає у космос)
GGagarin · 16 травня 2026, 10:38  
Відповісти
Naumenko, эти монеты после Чернобыля и Зубра огорчат послевкусие своей знначимостью и ценой 😁
ДДжон Великий · 16 травня 2026, 14:21  
Відповісти
Gagarin, продовження серії "розстріляних" могло б реально врятувати різке зниження їхнього тиражу до 30-20 к штук, а не заявлених 50 к. Дивна річ, що перші минулорічні монетки цієї серії навіть не дотягують до ціни продажу 210 грн. цьогорічних монеток, бо такий величезний тираж ніяк не збільшить їхню вартість👎
avatarNaumenkoПреміум акаунт · 16 травня 2026, 15:13  
Відповісти
Gagarin, єдиний їх плюс, що вистачить всім👍
ООлько Лисий · 16 травня 2026, 16:55  
Відповісти
Naumenko, "+/плюс" для новоспечених "мамкіних/таткових/папкіних псевдоінвесторів", який все одно для них перетвориться у "мінус/-", але нехай тішаться, як дітки нерозумні...😁
AAndrii Furdyha · 16 травня 2026, 17:06(змінено)  
Відповісти
Джон Великий, ну серія цікава. Якщо будуть усі із розстріляного відродження - це 41 постать. Але таке цікаве малому колу людей. Але з такою кількістю в потенціальній серії їх треба не по 2 в рік випускати, а по штук 6
avatarNaumenkoПреміум акаунт · 16 травня 2026, 17:58  
Відповісти
Олько Лисий, ви ж розумієте, що ці "інвестори" точно таким плюсом не користуються, поки ви виловлюєте свого умовного зубрика, у них у кошиках їх вже понад трьох штук🙃
ДДжон Великий · 16 травня 2026, 21:24(змінено)  
Відповісти
Andrii Furdyha, · 16 травня 2026, 17:06(змінено) Дійсно, ця серія буде реально цікава обмеженому колу нумізматів та поціновувачів творчості багаторічних авторів монет- Харуків, Тарана, Дем"яненка і Атаманчука. Але і їх я критикую за те, що на аверсі цих монет не знайшлося вгорі назви серії "розстріляне відродження", чим би і відрізнялася ця серія від дуже широкої серії "Видатні особистості України". Звідки ви наводите цифру 41?- Я її бачу у Вікіпедії на стор. "Розстріляне відродження" у таблиці "Деякі представники Розстріляного Відродження". Але оскільки олігархічний НБУ на чолі з інвалідом Пишним (кумом скандально відомого дЄрьмака) офіційно не оголошував скільки монет буде у цій серії, тому ваше занепокоєння щодо щорічного випуску монет- 2 чи по 6 шт. є безпідставним. Тобто, у серії може бути 8-10-12... монет. Мати сподівання на якусь відповідальність зі сторони НБУ з бездарним керівництвом (тим, хто займається випуском нумізматичної продукції) - це марна справа. Я, наприклад, не маю повної надії навіть і на 5-ть років у майбутньому, що буде завершена серія "східний календар" з нахабними вибриками НБУ по цій серії: різні тиражі монет, і різні їх упаковки.
avatarNaumenkoПреміум акаунт · 16 травня 2026, 21:48  
Відповісти
Джон Великий, виходячи з дизайну, зокрема зі слова "СЛОВО", мабуть це означає, що в цій серії будуть "розстрілянці" саме харківського будинку. У харківському будинку «Слово» радянська влада репресувала мешканців 40 квартир із 66 наявних. Жертвами сталінського терору загалом стали понад 70 діячів культури, які проживали в цій будівлі. Тобто, готуємось до тривалого збору 🤣
AAndrii Furdyha · 17 травня 2026, 12:43(змінено)  
Відповісти
Naumenko, я теж так думав, але не сходиться: до серії вже увійшов художник Іван Падалка — яскравий представник школи «бойчукістів». Бойчукісти здебільшого жили та працювали в Києві (у гуртожитках та майстернях Художнього інституту), а не в харківському письменницькому будинку. Хоча і падалка і йогнасен також жили певний час в будинку слово. Думаю серія обмежиться 10-15 монетами з самими видатними постатями, але толку тоді з такої серії. Це якшо вони дійсно захочуть клепати 40+ монет, то тоді треба в рік мінімум 4-6 монет випускати і понижати тираж до 40000 щоб не втратився інтерес.
AAndrii Furdyha · 17 травня 2026, 12:51(змінено)  
Відповісти
Джон Великий, так я теж з вікі не дочитав, там просто перелік самих видатних. А взагалі список розстріляного відродження можна віднести більше 300 осіб. Взагалі дивна серія буде. Якшо буде 10-15 монет - то це якийсь брєд, серія ні про що. А клепати по всім постатям - це аналог серії видатні особистості, яка нікому не всралась. Можна було Зробити набагато цікавіше: підсерії зробити: Розстріляне відрождення. Література, Розстріляне відродження. Мистецтво, Розстріляне відордження. Наука. - і писати це на аверсі. А СЛОВО взагалі прибрати, бо воно тільки плутає. І включити в ці серії по 10 найвидатніших постатей, щоб по кожному розділу згадати. А так все в гамуз, ще й скоріше всього скоротять до 10-15 монет - як на мене це тупізм і втрачається взагалі логіка цієї серії.
ДДжон Великий · 17 травня 2026, 13:16(змінено)  
Відповісти
Andrii Furdyha, У своїх коментах Ви цілко слушно і правильно говорите, але сподіватися на покращення якості нумізматики від олігархічного НБУ- це марна справа, якому давно начхати на цінні і виважені пропозиції від нумізматів з чималим досвідом колекціонування. Завжди кажу, що теперішнього голову НБУ- інваліда і тупорило "шаганутого" Пишного (кума скандально відомого дЄрьмака), як і дотичних до нумізматики банківських працівників давно вже належить вигнати "поганою мітлою" за дискредитацію самої української нумізматики і за патологічну ненажерливість щодо цін на монети, особливо зі срібла/золота! 👎
avatarNaumenkoПреміум акаунт · 18 травня 2026, 14:45  
Відповісти
На завтра готують продаж
ДДжон Великий · 19 травня 2026, 11:12  
Відповісти
Виявилося, що любителів цього неліквіду як і зараз, так і у майбутному разом із ботами, "мамкіними/татковими/папкіними псевдоінвесторами" не більше 27 000, бо ще на 11: 10 є близько 10500 монеток!😁
GGagarin · 19 травня 2026, 11:27  
Відповісти
Джон Великий, Раскупят параллельно с продажей других монет что бы оправдать доставку
avatarИлья Проховник · 19 травня 2026, 14:43  
Відповісти
Подивимось, що буде з монетою "Симон Петлюра"
ССурок · 19 травня 2026, 15:42  
Відповісти
Джон Великий, А ви,пане Великий Лисий Довбуш,разом зі своїми двійником,трійником та подовжувачем,скільки цього"неліквіду" нагребли?
ДДжон Великий · 19 травня 2026, 15:57  
Відповісти
Сурок, "нагріб" всього лише по одній штучці і то тому, що упаковки у них з однієї сторони кольорові і веселенькі!
ССурок · 19 травня 2026, 16:41  
Відповісти
Джон Великий, А я,після того як пішла сувенірка,намагаюсь "гребти"по дві-одну в альбом,іншу в буклеті залишаю. Але мабуть то фігня буде,вже майже дві взуттєвих коробки монет в буклеті та стільки ж порожніх буклетів.
AAndrii Furdyha · 20 травня 2026, 9:44  
Відповісти
Ну хоть буклет уже более интересный чем в первых двух монетах.
BBro · 20 травня 2026, 12:36  
Відповісти
Помимо этих пиджаков, судя по остаткам еще раскупили 145 Архистратигов серебряных и даже 3 золотых. Всего с начала года получается было продано на сайте 5935 серебряных Архистратигов, интересно что будет на конец года

Залишити коментар :

Щоб залишити коментар, будь ласка, Зареєструйтесь або Увійдіть.
Можливість залишати коментарі гостем тимчасово закрита